IS LIVE FESTIVAL: nowy progresywny festiwal na mapie Polski [DATA, MIEJSCE, BILETY]

 

Agencja artystyczna OSKAR oraz Independent Music Market serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z rockiem progresywnym!

 

Tegoroczny IS LIVE FEST to nowa propozycja na polskiej mapie festiwalowej. Jej pierwowzorem jest Indian Summer Festival, który miał odbyć się w 2020 roku, jednak jego organizacja okazała się niemożliwa przez pandemię COVID-19. Obecnie wydarzenie nabiera nowych kształtów i zaprasza fanów do stania się częścią tej wyjątkowej rockowej społeczności w stolicy Wielkopolski. 

IS LIVE FEST odbędzie się w dniach 14-15 maja 2022, w poznańskiej Tamie. Na scenie wystąpi łącznie dziesięć zespołów reprezentujących takie nurty jak artrock, progrock, ambient, trip-hop, nordycki folk czy progmetal. Ta wybuchowa mieszkanka zapewni wszelkim fanom mocnego grania weekend pełen niesamowitych rockowych doświadczeń!

Bilety dostępne będą w wersji elektronicznej na www.ebilet.pl oraz na www.tobilet.pl a także jako bilety kolekcjonerskie na www.IndependentMusicMarket.com oraz w sklepie Art-Rock przy Wielkiej 9 w Poznaniu.

Ceny biletów w pierwszej puli:
Bilet jednodniowy 179zł
Karnet dwudniowy 320zł

Sprzedaż rozpocznie się 25 lutego.

Leprous

W czasach, gdy w muzyce coraz trudniejsze staje się stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego, zdarza się, że zabłyśnie diament. Takim właśnie diamentem jest norweski zespół Leprous. Banalna definicja "progmetalu" nie daje jasnego zrozumienia twórczości tej grupy, a porównanie Leprous z jakimkolwiek innym zespołem jest właściwie niemożliwe. W ich kompozycjach progresyw graniczy z prostotą, metal z klasyką, a matematyczne granie z brzmieniem wiolonczeli czy instrumentów klawiszowych. Wszystkiego dopełnia wokal, który w pamięci pozostaje na długo... Ten zespół nie boi się eksperymentować i pozytywnie zaskoczy niejednego fana rocka!

Anekdoten

To szwedzka formacja, której inspirację stanowią klasyki takie jak King Crimson czy Emerson Lake & Palmer. W ich muzyce słychać niezwykłe przywiązanie do tradycji i nordyckiego folkloru, ale również klasyczne podejście do rockowego grania, z wykorzystaniem magicznego brzmienia mellotronu. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów skandynawskiego prog rocka.

Antimatter

To brytyjska formacja powołana do życia w 1998 roku w Liverpoolu przez Micka Mossa oraz basistę i byłego członka zespołu Anathema - Duncana Pattersona. Obecnie Antimatter jest solowym projektem Mossa skupiającym się wokół gatunków takich jak artrock, progrock, shoegazer oraz grunge, ale powracającym również w niektórych utworach do pierwotnych darkwave’owych klimatów grupy. Muzyk charakteryzuje się głębokim głosem, który z mocą i wrażliwością przeprowadza fanów przez historie pełne mrocznych i głębokich emocji. Koncerty Antimatter cieszą się dużym uznaniem fanów, którzy doceniają bezpośredniość i energię Mossa.

Kari Rueslåtten

Norweska wokalistka, autorka tekstów i pianistka. Jej muzyka jest często owiana ezoteryczną i mistyczną atmosferą, a sama Kari zdaje się działać w oparciu o słuszne założenie, że dobrze umiejscowiony szept może być równie potężny, co głośny śpiew. Jej teksty są inteligentne i bezpretensjonalne, a całość jest przyjemną podróżą po obszarach dalekiej północy. Wokalistka znana jest także ze swojej dawnej współpracy z metalowymi grupami The 3rd and the Mortal oraz The Storm.

The Watch

The Watch to założony w 1997 roku włoski zespół grający rocka progresywnego. Autorskie utwory grupy inspirowane są klasycznym stylem progrocka z lat 70., a w szczególności twórczością Genesis. Frontman zespołu Simone Rossetti może poszczycić się bardzo charyzmatycznym głosem do złudzenia przypominającym Petera Gabriela. Na koncercie zespół zagości z materiałem Genesis z lat 1970-1976. 

Amarok

Zespół został założony w 2001 roku przez Michała Wojtasa, który niezmiennie od dwudziestu lat jest liderem i głównym kompozytorem grupy. Poza nim w jej skład wchodzą Marta Wojtas, Konrad Zieliński i Kornel Popławski. Muzycy tworzą głównie instrumentalne kompozycje łączące w sobie rock progresywny, ambient, trip-hop i folk.  Ich muzyka chwyta za serce i wybrzmiewa dobrze szczególnie na żywo poprzez wykorzystanie nietypowych instrumentów takich jak gong wietrzny czy theremin. Można powiedzieć, że artyści każdym kolejnym taktem zabierają słuchacza do świata przepięknych pejzaży emocji malowanych wyborną muzyką. To trzeba przeżyć!

Crystal Palace

Wraz z wcześniej wspomnianymi The Watch są weteranami neoprogrockowej sceny. Zespół zyskał sławę i pozytywne opinie wraz z wydaniem „Through the Years" (2005), które umożliwiło im regularne występy na żywo z innymi międzynarodowymi artystami na europejskich festiwalach. Brzmienie zespołu charakteryzuje się melodyjnymi pasażami i instrumentalnie dopracowanymi motywami, które skłaniają słuchacza do zatopienia się w przyjemnych muzycznych doznaniach.

Retrospective

Ten pochodzący z Leszna zespół został założony w 2005 r. z inicjatywy Roberta Kusika i Macieja Klimka, do których po niedługim czasie dołączyli pozostali członkowie. Muzyki Retrospective nie można zamknąć w jednym gatunku, gdyż tworzą oni w szerokim spektrum od art przez prog, aż do hard rocka. Utwory zespołu łączy charakterystyczna melodyjność połączona z ostrzejszymi wstawkami gitarowymi i mocnym głosem wokalisty. Zespół odbył już ponad 200 koncertów, z których każdy był prawdziwym rockowym show porywającym publiczność. Występowali u boku takich wykonawców jak: Behemoth, Lazuli, Coma, Riverside czy RPWL

Distant Dream

Distant Dream to zespół z Gdańska, który gra muzykę instrumentalną post-rock/ambient metal z wpływami progresywu. Obecnie na koncie ma trzy albumy, z których debiut przekroczył 2 miliony odtworzeń na YouTube. Zespół zagrał kilkanaście koncertów w tym m.in jako support The Gathering w Warszawie, czy United Arts Festival z Riverside na czele. Endorserzy polskich gitar Skervesen oraz sprzętu perkusyjnego Czarcie Kopyto. Dźwięki Distant Dream są bardzo nastrojowe, emocjonalne i wypełnione przepięknymi gitarowymi melodiami

Here on Earth

Projekt od początku zakładał skupienie swojej twórczości na muzyce z pogranicza rocka alternatywnego i progresywnego. Kompozycje oparte są przede wszystkim na melodyjnych liniach wokalu i brutalnych gitarowych riffach, dopełniane przestrzennymi brzmieniami klawiszy. Here on Earth ma na swoim koncie dwa dosknale przyjęte albumy: .In.Ellipsis. (2016) oraz Thallium (2018), którego pozytywne recenzje pojawiły się m.in. w magazynach muzycznych takich jak Top Guitar, Eclipsed czy Fireworks.

 

Komentarze