Mystic Festival 2022: zapowiada Shrine Stage

 

Czym byłaby świątynia metalu bez kapłanów? W tym roku na Shrine Stage swoje plugawe obrzędy i zakazane rytuały odprawią m.in. Decapitated, Imperial Triumphant, Azarath, Gaerea, Brutus, GGGOLDDD i Okkultokrati. Ofiar z ludzi i zwierząt nie planują, ale myjcie się chłopcy i dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny.Wiemy, że dobrze wspominacie Shrine Stage z 2019 roku. To tam na plasterki siekali was Immolation, Powertrip czy Possessed, a nędzne szczątki w ziemię wprasował swoim ciężarem Crowbar. Na Mystic Festival 2022 również będzie to scena, gdzie może nie zobaczycie największych gwiazd gatunku, ale za to będziecie mieli do czynienia z esencją, z tym co w metalu i jego okolicach dziś najciekawsze i najbardziej ekstremalne.

Shrine Stage zaprasza pielgrzymów w swoje progi już w środę, 1 czerwca. W Polsce obchodzi się wtedy Dzień Dziecka, ale to będzie propozycja tylko dla dorosłych. Death-maszyna o nazwie Decapitated zmieli wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu, Gaerea prześlą życzenia wszystkiego najgorszego prosto z otchłani, a Spectral Wound pożrą dusze, których nie ma. Ciało od kości swoim czystym jak skalpel death metalem oddzielą Skeletal Remains, a dzieła zniszczenia dopełni Lik, kontynuujący najlepsze tradycje szwedzkiej sceny.

W czwartek, 2 czerwca, na Shrine Stage dominować będzie żywioł kobiecy, ucieleśniony w skrajnie odmiennych stylistycznie projektach. Będzie to zderzający hardcore’ową wściekłość z postrockowym rozmachem Brutus, ponury, ale też kipiący emocjami postmetalowy GGGOLDDD, transowi, eteryczni, a przy tym bezgranicznie oddani ciemności (Dolch), gothic-punkowa Maggot Heart, a także OvO, beztrosko pławiący się w brudzie i hałasie.

W piątek, 3 czerwca, Shrine Stage spróbują zburzyć Azarath, więc grają ostatni, żeby inni nie musieli występować na zgliszczach. Przed autorami „Saint Desecration” zniszczenie siać będą: black/punkowcy z Okkultokrati, Raging Speedhorn, którzy hardcore’ową siłę łączą ze sludge’owym ciężarem, Proscription, zderzający black i death jak tylko Finowie potrafią oraz Tester Gier, którzy swoim oldskulowym thrashem na koncertach gwarantują chaos bez granic.

W sobotę na Shrine Stage będzie jeszcze ciemniej, najciemniej. Konfrontacji z wytyczającym nowe granice ekstremalnego metalu Imperial Triumphant długo nie zapomnicie. Po blackmetalowej chłoście w wykonaniu Medico Peste i Wiegedood długo nie zmrużycie oka, a w podróż do przeszłości zaproszą was Truchło Strzygi i Baest – ci pierwsi wciągną w black/thrashowe labirynty, ci drudzy przypomną lata potęgi skandynawskiej sceny deathmetalowej.

Przygotowujemy dla was Mystic Festival, największe metalowe święto w tej części Europy, ale z bólem patrzymy na Wschód, na Ukrainę walczącą o wolność z brutalnym najeźdźcą. Będziemy pomagać na festiwalu i zachęcać was do pomocy, ale już teraz można wesprzeć ofiary wojny, choćby przez datki na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, od lat działającej na terenie Ukrainy:https://www.pah.org.pl/sos-ukraina/

 

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Obituary, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound. 

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł

Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Komentarze