Kalendarz Adwentowy #2: Top 10 świątecznych filmów [ZESTAWIENIE]

 

Zapraszamy na nasz Kalendarz Adwentowy. Z okazji drugiej niedzieli adwentowej, mamy dla Was nasze subiektywne zestawienie najlepszych świątecznych filmów. Uwaga spoiler! Nie ma Kevina. 

#10 A Gift To Remeber

fot. materiały promocyjne
Na miejscu #10 znajduje się film A Gift To Remember z 2017 roku. Ta telewizyjna produkcja jest świetnym pomysłem na mroźny, grudniowy wieczór. Powinna spodobać się przede wszystkim molom książkowym, ponieważ akcja produkcji oscyluje wokół księgarni Chaucers i pracującej w niej Darcy. 


#9 Alf's Special Christmas

fot. kadr z wideo

Specjalny, podwójny odcinek serialu ALF jest ciekawą alternatywą na świąteczny czas. Zwłaszcza dla widzów, dla którch mały przybysz z planety Melmac jest postacią kultową!


#8 Pamiętnik Bridget Jones

fot. materiały promocyjne

Pamiętnik Bridget Jones jest filmem świątecznym? Dla mnie tak! Święta stanowią ważny element produkcji, ze względu na ich fabularną cykliczność w filmie. Poza tym rozpropagował modę na ugly christmas sweaters!

#7 Christmas Carol (2009)

fot. materiały promocyjne

Opowieść Wigilijna Charlesa Dickensa doczekała się wielu odsłon. My polecamy szczególnie tę, w której wystąpił Jim Carrey! 

#6 It's A Very Muppet Christmas (Gwiazdka Muppetów)

Muppetów chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Tym razem w jednej ze świątecznych odsłon. 

#5 The Holiday

(Nie) świąteczny film z Cameron Diaz, Kate Winslet, Jackiem Blackiem i Jude'em Law'em. Święta Bożego Narodzenia stanowią doskonałe tło do perypetii głównych bohaterek, które postanawiają na okres świąteczny drastycznie zmienić swoje życie.      

#4 Witaj Święty Mikołaju 
              

Świąteczna odsłona serii W Krzywym zwierciadle z Chevym Chase'em.  

#3 Święta Last Minute 

Ponadczasowa komedia świąteczna z królową horrorów - Jamie Lee Curtis w roli głównej. Aktorce partneruje niezawodny Tim Allen. 

#2 Opowieść Wigilijna Myszki Mickey


Klasyczne świąteczne wydawnictwo od Walta Disneya, które zawiera nie tylko animowaną Opowieść Wigilijną według Dickensa, ale także kilka innych - uznawanych dziś za ponadczasowe - disneyowskich animacji dla całej rodziny! 

#1 The Nightmare Before Christmas


Mamy nadzieję, że nie spodziewaliście się Kevina! Według nas jest to najlepsza bożonarodzeniowa produkcja, ze względu na swój nietypowy, niemal "gotycki" charakter. 
Komentarze