Wydawnictwo Kagra wydało książkę"Historia zespołu FATUM"

fot. materiały promocyjne

 
Wydawnictwo Kagra wydało nową książkę. 6 grudnia 2022 roku ukazała się publikacja "Historia zespołu FATUM" autorstwa Witolda Albińskiego. Tak o publikacji wypowiada się sam autor:

'Hard rocka słuchałem od czasu szkoły podstawowej między innymi za sprawą księdza Andrzeja z parafii Wincentego A Paolo w Bydgoszczy, który śpiewał i grał na gitarze w kościelnym zespole. Odkrył przede mną muzykę grup Black Sabbath, Uriah Heep i Deep Purple. Wtedy poznałem magię tej muzyki i wiedziałem, że moim celem będzie granie na perkusji w zespole hardrockowym. Ćwiczyłem na czym popadnie, a mama załatwiła mi nawet dwa werble harcerskie z pracy. W „podstawówce” poznałem Darka Hałasa, z którym po kilku latach założyłem zespół Fatum. Następną ważną osobą był mój tata, który zmotywował mnie do pisania kroniki zespołu. Po kilku latach w zeszycie zapisanych było ponad sześćdziesiąt kartek formatu A4, okraszonych wieloma wycinkami prasowymi oraz zdjęciami. Tak zwana „księga zespołu” przetrwała różne moje koleje losu, lecz zawsze była pilnie strzeżona, by nie zaginąć podczas kolejnych „życiowych przeprowadzek”'.

"W styczniu 2022 roku, gdy po raz kolejny wpadła mi w ręce, postanowiłem przepisać cały materiał, a po kilku miesiącach starań powstała „Historia zespołu Fatum”, którą trzymasz w ręku. Książka jest zapisem działań bydgoskiego zespołu Fatum oraz rzeczywistości kulturalnej naszego miasta w latach 80-tych. Opisane są w niej nasze spotkania, próby, koncerty, udział w przeglądach, jak również spotkania z ówczesnymi ludźmi kultury nie tylko Bydgoszczy. Nie ma w niej komentarza „po latach”, dopisków czy wyjaśnień. Jest to po prostu kronika zespołu, który po kilku latach działalności przekształcił się heavymetalowy Lord Vader" - konkluduje autor. 

Komentarze