Dr Misio prezentuje nowy singiel

 

fot. materiały promocyjne


Dr Misio powraca z nowym singlem, zatytułowanym „Chory na Polskę”. Utwór jest zapowiedzią nowego studyjnego albumu. Będzie to piąte studyjne wydawnictwo formacji. Wydawnictwo ukaże się jesienią tego roku nakładem wydawnictwa Agora Muzyka.


„Utwór jest parafrazą „Choroby polskiej” zespołu Farben Lehre. Dr Misio nagrał nową piosenkę do niebywale aktualnego tekstu Wojtka Wojdy sprzed ponad dwudziestu lat. Za muzykę do „Chorego na Polskę” odpowiada Arkadiusz Jakubik, Jan Jakubik oraz Olaf Deriglasoff, który również utwór wyprodukował" - informują wydawcy, Agora Muzyka.


”Ludzie nie znają tej piosenki, ale kiedy gramy ją drugi raz na bis, to śpiewają już z nami, bo tak samo jak my są chorzy na Polskę, są zarażeni miłością do tego kraju. I mają dość tego, że władza zagląda im do łóżka, mówi co mają myśleć, kogo kochać i jak żyć.” – mówi wokalista zespołu Arkadiusz Jakubik.


„Na uwagę zasługuje nie tylko warstwa muzyczno-liryczna, ale również teledysk, który powstał przy współpracy m.in. z Piotrem Domalewskim oraz fanami Dr Misio, którzy zagrali „prawdziwych” Polaków. Akcja teledysku rozgrywa się w szpitalu na oddziałem zamkniętym" - kontynuują wydawcy. Zobaczcie teledysk do utworu:
 
 

Komentarze