Mystic Festival 2024: znamy czterech finalistów konkursu


Axe Crazy, Exist, Rascal i Sewer Dwellers to formacje, które zwyciężyły w półfinałowym głosowaniu Road to Mystic!Mystic Coalition i Antyradio już po raz trzeci organizują konkurs Road to Mystic. Zwycięzca konkursu wystąpi w czerwcu podczas festiwalu Mystic Festival2024.

Do eliminacji zgłosiło się aż 386 zespołów. Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszeń, jurorzy wyłonili 50 grup. Do następnego etapu - głosami publiczności - zostały wybrane (kolejność alfabetyczna): Axe Crazy, Exist, Rascal i Sewer Dwellers. 

Jury postanowiło nie korzystać ze swojego prawa do przydzielenia tzw. dzikiej karty – wszystkie cztery zespoły zostały wybrane głosami fanów. Oddano w sumie ponad 11 tys. głosów. Dziękujemy 

 
"Już 24 lutego odbędzie się koncert finałowy w gdańskim klubie Drizzly Grizzly (tym samym, który na festiwalu przeistacza się w Sabbath Stage). Finał Road to Mystic będzie wstępem do koncertu Samael, Shining i Yoth Iria – odbywającego się za ścianą, w B90. Na ten drugi potrzebujecie biletu, na Road to Mystic wejście jest darmowe. Przesłuchania konkursowe zaczynamy o 15.30 – kolejność występów zostanie ustalona w dniu koncertu, w wyniku losowania" - informują organizatorzy.

Zespół, który tego wieczoru najbardziej oczaruje publikę zostanie zaproszony do udziału w Mystic Festival 2024! Jego twórczość zostanie także zaprezentowana na antenie Antyradia. 

Komentarze