Zespół Dead Star Talk prezentuje nowy singiel

 

 


Zespół DEAD STAR TALK zaprezentował nowy teledysk. Grupa podzieliła się drugim singlem promującym nadchodzący album formacji. Zobaczcie teledysk do utworu „Solid State Chemicals"!


Jak mówi sam Flemming Rasmussen (producent wydawnictwa):


"Praca nad "Solid State Chemicals" naprawdę mnie zachwyciła, to wciąż jest DEAD STAR TALK, ale materiał jest bardziej wielowarstwowy i złożony niż poprzednia płyta, nad którą pracowaliśmy. Myślę, że ten album sprawi, iż wiele osób zda sobie sprawę, że ten zespół to coś więcej niż zwykła gitarowo-rockowa nostalgiczna podróż, którą czasami spisuje się na straty". Piosenki bez wysiłku przechodzą od zawadiackich shoegaze'owych hymnów w stylu "ściany dźwięku" do refleksyjnych i delikatnych ballad, jednocześnie bawiąc się lirycznym uniwersum, które czerpie oczywistą inspirację z ruchu Pop Art, z jego zamiłowaniem do ukrywania głębszego znaczenia za zwodniczo prostymi, rozpoznawalnymi, ironicznymi i typowymi chwytami.


Drugi singiel z albumu i tytułowy utwór "Solid State Chemicals" ukazał się 26 stycznia 2024 roku i jest zapowiedzią kolejnego studyjnego wydawnictwa grupy. Nowy album o tym samym tytule ukaże się już 31 maja 2024 roku.


Komentarze