Judas Priest zagrał na Wacken Open Air 2018 [RELACJA]


Zespół Judas Priest w ramach promocji swojego najnowszego studyjnego wydawnictwa – albumu Firepower - wystąpił w roli headlinera podczas 29. festiwalu Wacken Open Air. Zapraszamy do przeczytania relacji z występu grupy na W:O:A 2018!


Nowa płyta Judas Priest


9 marca br. zespół Judas Priest wydał swoje najnowsze studyjne wydawnictwo, album zatytułowany Firepower i spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem krążka. W ramach rozległej promocji płyty grupa 13 czerwca br. roku zagrała koncert w katowickim Spodku u boku Megadeth, wystąpiła w roli headlinera 29. festiwalu Wacken Open Air oraz zagrała podczas Pol’And Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (dawny Przystanek Woodstock).

Judas Priest na Wacken Open Air 2018

Na W:O:A 2018 Judas Priest zaprezentowali przekrojowy set, który niejednego wielbiciela zespołu mógł przyprawić o palpitacje serca. Ale to nie wszystko – na scenie pojawił się gość specjalny – czyli Glenn Tipton – który w lutym br. poinformował fanów, że z powodu postępującej choroby Parkinsona nie jest już w stanie tak intensywnie koncertować i w szeregach Judas Priest w miarę możliwoci będzie pojawiać się tylko sporadycznie. Gitarzysta wykonał z zespołem aż trzy utwory: Metal Gods, Breaking The Law i Living After Midnight i spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności.

W koncertowej setliście nie zabrakło: tytułowego kawałka z płyty Firepower, Lightning Strike, Turbo Lover, Tyrant, Grinder, Sinner, The Ripper, Saints In Hell, Rising From Ruins, You’ve Got Another Thing Comin’, Hell Bent For Leather  Painkiller. Na bis muzycy wykonali: Metal Gods, odśpiewane chóralnie Breaking The Law oraz Living After Midnight.

Judas Priest pomimo „scenicznej” pięćdziesiątki na karku nadal potrafi rozruszać niejeden tłum. Panowie pomimo wyczerpującej trasy koncertowej są w świetnej formie, a na scenie prezentują dopracowane w najdrobniejszym szczególe show.

Wacken Open Air 2018

Festiwal Wacken Open Air odbył się już po raz 29. w niemieckiej miejscowości Wacken w dniach 2-4 sierpnia 2018. Podczas W:O:A w tym roku zagrali między innymi: Nightwish, Running Wild, Helloween (w ramach trasy Pumpkins United), Arch Enemy, Epica, Udo Dirkschneider z projektem Dirkschneider, Dimmu Borgir, Sepultura, Ghost, Gojira, In Extremo, Children Of Bodom, Steel Panther, Samael, DORO, Behemoth, Skyline, Vince Neil, Danzig, Dokken, In Flames, Korpiklaani, Cannibal Corpse, Alestorm, Arkona, Skindred, Exit Eden, czy Blues Pills. 

Kto zagra na Wacken Open Air 2019?

Trzeciego dnia Wacken Open Air 2018 ogłoszono aż jedenaście zespołów, które zagrają podczas jubileuszowej, trzydziestej edycji festiwalu. Potwierdzono udział formacji: Sabaton (ze specjalnym rocznicowym show), Krokus, Within Temptation, Powerwolf, Parkway Drive, Demons & Wizards, Airbourne, Rose Tattoo, Meshuggah, Dark Funeral i Avatar. Warto nadmienić, że Wacken Open Air 2019 jest wyprzedane.

Komentarze