Zespół Metallica przekazał 1.5 mln euro na cele charytatywne

Metallica przekazuje czek fundacji w Mannheim
Zespół Metallica w czasie trwającego 25 koncertów europejskiego tournee Worldwired 2019 przekazał łącznie na cele charytatywne ponad 1.5 mln euro!

Zespół Metallica właśnie skończył kolejną odnogę Worldwired Tour. Grupa w ramach promocji ostatniego studyjnego albumu ponownie odwiedziła Stary Kontynent i zagrała u nas 25 koncertów. Nie obyło się także bez wizyty w naszym kraju – Metallica wystąpiła na PGE Narodowy, w Warszawie, 21 sierpnia bieżącego roku (relację z wydarzenia znajdziecie TUTAJ).

Podczas każdego z przystanków na trasie Metallica – z ramienia swojej fundacji All Within My Hands - przekazywała datki na lokalne cele charytatywne – w Warszawie muzycy podarowali ponad 200 tysięcy złotych na hospicjum, a w zamykającym tournee Mannheim 63 tysiące euro na rzecz bezdomnej młodzieży. Łącznie zespół przekazał ponad 1.5 mln euro!


Fani kupując bilet na koncert przyczyniali się swoim zakupem do darowizny. Metallica od początku swojej trasy koncertowej, czyli od 2017 roku, dzięki swojej fundacji przekazuje pieniądze na różnorodne cele charytatywne. 


Komentarze