Festiwal Castle Party 2020 odwołany

fot. Marcin Pflanz

Festiwal Castle Party 2020 został odwołany. Znamy datę przyszłorocznej edycji.

Castle Party 2020 zostało odwołane. Zaplanowane na dni 9 - 12 lipca wydarzenie, na którym miały wystąpić takie zespoły, jak: Closterkeller, Lacrimosa, Blutengel, HOCICO, ROSK, Batushka, Vlad In Tears, Artrosis, Massive Ego, Das Moon, czy Marlene Kiepke zostało odwołane w związku z zaistniałą sytuacją pandemiologiczną. 

Poznaliśmy już datę przyszłorocznej edycji. Castle Party 2021 odbędzie się w dniach 9 - 12 lipca w Bolkowie. Oto oświadczenie organizatorów:


"To dla nas i dla was bardzo trudne czasy. Paskudny wirus postawił wszystkich w niecodziennej i bardzo niewdzięcznej sytuacji. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby tegoroczna edycja festiwalu mogła się odbyć, ale życie boleśnie zweryfikowało nasze plany.

Musimy być realistami, dlatego z bólem serca, mając na uwadze bezpieczeństwo wasze, zespołów, jak i całej obsługi festiwalu, zostaliśmy zmuszeni do przełożenia Castle Party na 8-11 lipca 2021 roku.

To najtrudniejsza decyzja, jaką musieliśmy podjąć w historii festiwalu i jest nam z tego powodu niezmiernie przykro, zwłaszcza że tegoroczna edycja była w zasadzie zapięta na ostatni guzik, a my, tak jak i wy, odliczaliśmy dni do rozpoczęcia imprezy.

Możemy obiecać, że jako organizatorzy zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby skład Castle Party w przyszłym roku nie odbiegł za bardzo od tego planowanego na 2020. Może się minimalnie zmienić, ale znakomita większość zespołów, w tym te najważniejsze, potwierdzają wolę wystąpienia w lipcu 2021.

Na koniec mamy do was gorącą prośbę: jak wiecie, Castle Party jest imprezą niszową i unikalną w skali kraju. Nasz budżet jest skromny. Bez waszej pomocy festiwal może nie przetrwać, ponieważ przygotowanie tegorocznej edycji i przełożenie jej na przyszły rok jest ogromnym wydatkiem.

Dlatego prosimy was, żebyście zachowali karnety, które już kupiliście. Będą one ważne za rok, a jeśli jeszcze ich nie kupiliście, to zachęcamy, żebyście to zrobili. Każdy z was może w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę, zapewniając kontynuację tej wspaniałej imprezy. Ci, którzy są z festiwalem od lat, zapewne to rozumieją. Tym, którzy chcieli być po raz pierwszy lub jeszcze się nie zdecydowali, podpowiadamy, że naprawdę warto być z nami i wysłuchać wspaniałych koncertów w murach średniowiecznego zamku Bolków.

Niech nasze święto mrocznej muzyki trwa dalej!

Tymczasem dbajcie o siebie i zaglądajcie na naszą facebookową grupę i oficjalny kanał na Discordzie, żebyśmy mogli z być z wami w stałym kontakcie :)
I co najważniejsze, do zobaczenia na Castle Party w 2021 roku!".


Castle Party 2019 trwało od 11 do 14 lipca 2019 roku. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpili między innymi (klikając na „pogrubioną” nazwę grupy przejdziesz bezpośrednio do galerii zdjęć): BaśniaHelrothWhispers In The ShadowAeon   SableDawn Of AshesMerciful NunsDeathstarsDDADarkherAgressiva   69ŻywiołakUK Decay, Lord Of The Lost, Atari Teenage Riot, BlitzkriegDark Side EonsGod ModuleSolar FakeEivør oraz Sólstafir.
Komentarze