Nightwish zagrał w Krakowie [GALERIA]

fot. Paulina Łyszko
Zespół Nightwish wystąpił wczoraj w krakowskiej Tauron Arenie w ramach trasy Decades World Tour 2018. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Paulina Łyszko

Formacja Nightiwsh w tym roku dwudziestą rocznicę istnienia zespołu świętuje nie tylko wydaną nakładem wytwórni Nuclear Blast 9 marca 2018 roku dwupłytową kompilacją zatytułowaną Decades, ale także trwającą nieprzerwanie festiwalową i halową trasą koncertową (relację z występu Nightwish na Wacken Open Air 2018 możecie przeczytać TUTAJ).

Konsekwencją przekrojowego wydawnictwa kompilacyjnego – na którym z resztą znalazły się głosy wszystkich trzech wokalistek, które na przestrzeni lat śpiewały w zespole – naturalnie była zróżnicowana setlista. Wśród wykonanych podczas koncertu w Krakowie utworów oczywiście nie mogło także zabraknąć materiału z ostatniej studyjnej płyty grupy – wydanej w 2015 roku z Floor Jansen na wokalu Endless Forms Most Beautiful w postaci utworów Elan i The Greatest Show On Earth.

Fani usłyszeli także między innymi: Dark Chest Of Wonders, Wish I Had An Angel, Nemo, Ghost Love Score, Come Cover Me, Kinslayer, Dead Boy’s Poem, Elvenpath, The Carpenter, Slaying The Dreamer, dwa kawałki z ery Anette Olson – I Want My Tears Back i Last Ride Of The Day; czy numer 10th Man Down.

Zobaczcie galerię zdjęć z występu Nightwish w Krakowie:Komentarze

 1. Błagam, "The Kinslayer"... to nie jest piosenka o zabijaniu królów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy o tym doskonale - tak nas urządziła autokorekta.I tak zaskakujące, że nie skończyło się na King slayer...
   Pozdrawiamy

   Usuń

Prześlij komentarz