Metallica odwołuje dwa festiwalowe koncerty

fot. Paulina Łyszko
Metallica odwołuje dwa festiwalowe występy. James Hetfield wyjaśnia powody w oficjalnym oświadczeniu.

Zespół Metallica niedawno zapowiedział kilka festiwalowych koncertów w USA. Kilka dni temu mogliśmy także zobaczyć Jamesa Hetfielda po raz pierwszy na scenie od czasu powrotu z odwyku. Niestety Metallica podjęła decyzję o odwołaniu dwóch koncertów zaplanowanych na festiwalach Sonic Temple i Louder Than Life. Oto oficjalne oświadczenie Jamesa Hetfielda wystosowane do fanów:

„Droga Rodzino Metalliki,
Boli mnie, że muszę to napisać, ale nie dam rady z Sonic Youth w Columbus i Louder Than Life w Louisville w tym roku. Jako część mojego ciągłego wysiłku, żeby pozostać zdrowym, mam istotne, regeneracyjne wydarzenia w weekendy, których nie można przenieść. Przepraszam wszystkich naszych fanów, którzy kupili bilety na te festiwale. Pracujemy z festiwalowymi promotorami, żeby zapewnić zwrot pieniędzy lub wymianę. Moją intencją w tym oświadczeniu jest powiedzenie „Przepraszam” każdemu z was. Rzeczywistość wygląda tak, że nie traktowałem mojego zdrowia priorytetowo przez ostatni rok koncertowania i teraz wiem, że moje zdrowie psychiczne jest na pierwszym miejscu. To może brzmieć, jak oczywistość dla większości z was, ale nie chcę zawieść drużyny/rodzimy Metalliki i sam całkowicie się tym zgadzam.

Patrząc na jasną stronę, moja terapia idzie dobrze. Konieczne było dla mnie zając się moim psychicznym, fizycznym i duchowym zdrowiem. 

Chcę podkreślić że Metallica zagra resztę ogłoszonych koncertów na 2020 rok.

Nie mogę się doczekać powrotu do grania i zobaczenia naszych wspaniałych północnoamerykańskich fanów w kwietniu. I, oczywiście, zagrania podczas Epicenter w Charlotte, Welcome To Rockville w Daytona i Aftershock w Sacramento. Nadal zagramy dwa wyjątkowe sety, podczas każdego z tych festiwali.

Poza 2020 jestem optymistycznie nastawiony w stosunku do błogosławieństw, które otrzymałem i tego, co przyniesie przyszłość. Doceniam wszystkie modlitwy i wsparcie od czasu, kiedy poszedłem na odwyk we wrześniu. Jak ćma do ognia, bycie człowiekiem w tej branży przynosi ogromne wyzwania i może być trudne. Wasze zrozumienie pomoże w wyzdrowieniu.

James"
_________________________
Zobacz także: relację z koncertu Metalliki w Warszawie TUTAJ.
Zobacz także: relację z koncertu Metalliki w Krakowie TUTAJ.
Zobacz także: Metallica prezentuje trzy koncertowe klipy z Warszawy TUTAJ.
_________________________Komentarze